Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend! Przed nami Letnie Kino Plenerowe, koncerty i warsztaty. Weekend w mieście nie musi być nudny!

SOBOTA 24.08

Fabryka uważności i rodzinna joga w ogrodzie
Fabryka Pełna Życia, godz. 10:00
Coś dla duszy i ciała, coś dla (naj)młodszych i starszych. Sobotni poranek najlepiej spędzić na zajęciach z jogi i twórczych warsztatów na świeżym powietrzu.
Fabryka uważności to przestrzeń i czas zatrzymania, oddechu, bycia tu i teraz, razem. Bo zdrowe, proste życie w zgodzie z naturą i ze sobą nie jest trudne, ani kosztowne, a duże zmiany można wprowadzać małymi krokami. W sobotni poranek – oprócz jogi w ogrodzie – odbędą się również warsztaty pt. domowy kompostownik i mini-ogródek ziołowy. Zapisy i informacje: tel. 504820333.
Szczegóły

w Zieloną gramy – Linia nocna – koncert plenerowy w Kręgu Tanecznym
Park Zielona/Krąg Taneczny, godz. 18:00
w Zieloną gramy 
– cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Linia Nocna – duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem Znikam na chwilę, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na Chilloutowy utwór roku 2017. Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce. 16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej Znikam na chwilę (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl. Album jest nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika. W kwietniu ich piosenka 9 mostów z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini Heartbreaks & Promises vol.4 – najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon).
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Whitney”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:00
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
„Whitney” – Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda (Ostatni król Szkocji, Czekając na Joe) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna (Sugar Man, Człowiek na linie) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. Chwytający za serce(The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.
Szczegóły

NIEDZIELA 25.07

Półmaraton Suhara – bieg przez Pustynię Błędowską
Pustynia Błędowska, start godz. 11:00
Półmaraton Suhara to bieg przez pustynię, który wraca po przerwie. W tym roku do wyboru będzie dystans 21 km, trudność i wyjątkowość biegu pozostaje bez zmian.
Szczegóły

Fabryka uważności i rodzinna joga w ogrodzie
Fabryka Pełna Życia, godz. 10:00
Fabryka uważności to przestrzeń i czas zatrzymania, oddechu, bycia tu i teraz, razem. Bo zdrowe, proste życie w zgodzie z naturą i ze sobą nie jest trudne, ani kosztowne, a duże zmiany można wprowadzać małymi krokami. W niedzielny poranek – oprócz jogi w ogrodzie – odbędą się również warsztaty pt. torba DIY i makramowe kwietniki i podstawki pod kubki. Zapisy i informacje: tel. 504820333.
Szczegóły

w Zieloną gramy – Miejska Orkiestra Dęta – koncert plenerowy przy fontannie
Park Zielona/fontanna, godz. 18:00
Na scenie przy fontannie zagości Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły