Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend! Przypominamy, że w dalszym ciągu można głosować na Park Zielona oraz Filię nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku. Więcej informacji oraz link do głosowania TUTAJ!

PIĄTEK 2.08

Muzyka nad wodą – Mili Morena & Fortet
Miejska Plaża Pogoria III – w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia, godz. 20:00
Projekt „Muzyka nad wodą” powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę „Klasyka nad wodą”, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się coraz większą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego… Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu plaży, wody i zachodzącego słońca. Tegoroczna edycja Muzyki nad wodą składać się będzie z 6 koncertów, z których każdy ma zachęcać do tańca. W piątek 2 sierpnia na scenie wystąpi Mili Morena z zespołem. Artystka występowała na scenach całego świata z największymi autorytetami muzyki kubańskiej, jest również założycielką prestiżowej grupy baletowej „Rueda de Casino”, a dąbrowska publika mogła ją podziwiać podczas koncertu pałacowego cyklu Scena/anecS. W piątkowy wieczór do kołysania biodrami zachęcą nas utwory jazzowe, nastrojowe ballady i największe przeboje taneczne muzyki latynoskiej.
Szczegóły

SOBOTA 3.08

Deskorolkowe Zawody Klubowe
Skatepark w Parku Hallera, start turnieju: godz. 11:00
Deskorolkowe Zawody Klubowe to pierwsze w Polsce drużynowe zawody dla juniorów (do 16 roku życia) będących zawodnikami klubów sportowych zrzeszonych w #polskizwiązeksportówwrotkarskich #polishskatefederation. Każdy klub sportowy wystawia po 4 najlepszych zawodników/zawodniczek i w przejazdach indywidualnych według formuły obowiązującej na zawodach Mistrzostw Polski. Najwięcej zdobytych przez drużynę punktów daje zwycięstwo dla klubu w postaci nagrody finansowej 3000 zł oraz nagród indywidualnych od sponsorów dla zawodników.
Szczegóły

Warsztaty „obraz z mchu”
Fabryka Pełna Życia, godz. 14:00-17:00
Podczas warsztatów z cyklu „Fabryka? Naturalnie” uczestnicy wykonają obraz z naturalnego mchu, który stanowić będzie oryginalną, naturalną ozdobę mieszkania. Uczestnicy ponadto poznają właściwości mchu jako naturalnego oczyszczacza powietrza.
Szczegóły

w Zieloną gramy – Nivel
Krąg taneczny w Parku Zielona, godz. 18:00
w Zieloną gramy – cykl koncertów plenerowych, które odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Cykl podzielony jest na dwa miejsca. Sobotnie koncerty odbywać się będą w Kręgu Tanecznym, natomiast niedzielne przy parkowej fontannie. Każdy z nich odbywać się będzie o godzinie 18:00. Podczas wydarzeń w Kręgu Tanecznym zobaczymy zespoły, które m.in. prezentowały się podczas pałacowego cyklu koncertów Kameralne Czwartki. Z kolei na scenie przy fontannie zagoszczą Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band oraz Miejska Orkiestra Dęta. Głównym założeniem cyklu jest zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańcom miasta, regionu i województwa, korzystając z pięknych przestrzeni zrewitalizowanego Parku Zielona.
Szczegóły

Letnie kino plenerowe – „Boso po ściernisku”
Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30
Leżaki, przyjemny powiew ciepłego powietrza oraz mocna dawka kina europejskiego, to oczywiście cykl Letniego Kina Plenerowego. Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na teren Fabryki Pełnej Życia (zaraz za Pałacem Kultury Zagłębia) na seanse pod chmurką z repertuarem Kina Studyjnego Kadr.
„Boso po ściernisku” – Trwa II wojna światowa. Eda wraz z ojcem i matką opuszcza Pragę i przeprowadza się na wieś, gdzie mieszkają jego krewni, w tym wujek, który ma w rodzinie opinię czarnej owcy. Chłopca czekają tam zabawy w towarzystwie lokalnych dzieciaków, pierwsze, mniej lub bardziej śmiałe doświadczenia z dziewczynami, przeróżne domowe awantury. Gdzieś w tle nieustannie toczą się krwawe wojenne zmagania, ale nie przeszkadza to zbytnio Edzie w korzystaniu z licznych uroków dzieciństwa. Najnowszy film Jana Svěráka to prequel jego pochodzącej z 1991 roku Szkoły podstawowej.
Szczegóły

NIEDZIELA 4.08

Joga na molo
Molo przy Pogorii III, godz. 7:00
Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

Joga na trawie oraz joga twarzy
Fabryka Pełna Życia, godz. 10:00 – 14:00
Podczas warsztatów uczestnicy poznają nową metodę gimnastyki twarzy jako doskonałego sposobu na naturalne odmładzanie oraz spędzą chwile relaksu ćwicząc całe ciało. Zajęcia poprowadzi Iwona Kwaśny  doświadczona instruktorka, która propagować będzie wśród uczestników zdrowy, naturalny styl życia.
Szczegóły

w Zieloną gramy – Miejska Orkiestra Dęta
Fontanna w Parku Zielona, godz. 18:00
Orkiestra powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Koncerty w Parku Zielona to część całorocznych obchodów jubileuszowych orkiestry, na które składać się będą koncerty w różnych miejscach w mieście. Będą one prezentować nie tylko cały dorobek Miejskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Ireneusza Dustera, ale także artystów, którzy współpracowali z zespołem przez te wszystkie lata.
Szczegóły