W dniach od 9 do 15 września odbędzie się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Od dziś można zapoznać się z LISTĄ PROJEKTÓW wraz z ich opisami, które znajdą się na formularzu do głosowania.

Głosować będą mogli mieszkańcy naszego miasta poprzez formularz elektroniczny, który będzie można znaleźć się na stronie internetowej budżetu obywatelskiego: bo.dabrowa-gornicza.pl. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na trzy różne projekty, przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, 2 punkty dla projektu ocenianego wysoko w drugiej kolejności oraz 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci w kolejności najwyżej ocenianych.

Dla osób, które nie mają dostępu do internetu, bądź chcą wyjaśnić wątpliwości, utworzonych zostanie 16 punktów do głosowania na terenie całego miasta, w których dyżury pełnić będą pracownicy pomagający w oddaniu głosu.

WYKAZ PUNKTÓW DO GŁOSOWANIA WRAZ Z GODZINAMI OTWARCIA

Poza wyznaczonym punktami do głosowania ustanowione zostaną punkty wsparcia: Urząd Miejski, ul. Graniczna 21 oraz Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria przy zbiorniku Pogoria III,                   ul. Letnia 9, w których pracownicy udzielą wszystkich informacji w sprawie głosowania.

Dodatkowo podczas Festiwalu Ludzi Aktywnych, który odbędzie się 14 września w Parku Hallera, od  godziny 12.00 do godziny 17.00 ustawiony zostanie „mobilny punkt do głosowania”, w którym mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. W tym samym czasie obok punktu ustawiona zostania strefa dla autorów projektów, którzy będą udzielać wszelkich dodatkowych informacji o swoich projektach oraz zachęcać mieszkańców do poparcia swoich pomysłów.