Najbliższy weekend warto spędzić w Dąbrowie Górniczej. Nie zabraknie imprez sportowych, atrakcji skierowanych dla najmłodszych, a w sobotę odbędzie się Festiwal Ludzi Aktywnych, czyli coroczna impreza zrzeszająca organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z Dąbrowy Górniczej!

Do 15 września można również oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim. Od sześciu lat w Dąbrowie Górniczej mieszkańcy decydują o tym, jak powinno wyglądać ich najbliższe otoczenie, biorąc udział w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym. W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście realizowany jest budżet obywatelski, w ramach którego mieszkańcy w bezpośrednim głosowaniu zdecydują, na co przeznaczyć 3,6 mln złotych.

A do 25 września można zgłaszać się do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego to przedsięwzięcie skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym prowadziły działalność przestrzegając zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. To właśnie w tych 3 kategoriach Kapituła Konkursu wyłoni Laureatów Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego. Duże przedsiębiorstwa, działające na terenie Dąbrowy Górniczej, które mają szczególne zasługi dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta, mogą ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego. Jak co roku, laureatów poznamy w listopadzie podczas Gali Przedsiębiorczości, organizowanej w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

A oto, co dzieje się w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!


SOBOTA 14.09

FESTIWAL LUDZI AKTYWNYCH
Park Hallera, godz. 12.00-17.00
Festiwal Ludzi Aktywnych to najważniejszy dzień w roku dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Dąbrowy Górniczej! Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00 barwnym korowodem organizacji społecznych. Organizatorzy przygotowali też mnóstwo innych atrakcji, m.in. warsztaty, pokazy, porady specjalistów, strefę zdrowia, ekologii, strefę artystyczną i wiele więcej.
Szczegóły

Operacja. Człowiek w czerni – seans filmowy dla dzieci
Kino KADR, godz. 15.00
Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem – Ocho, rozwiążą każdą zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości rozwikłać tę zagadkę? Najwyższej próby kryminał familijny i adaptacja popularnej książki z serii Biuro Detektywistyczne nr 2 autorstwa Horsta Jorna Liera.
Szczegóły

NIEDZIELA 15.09

Niedzielne poranki teatralne. „Zuzanka i utopce”
Dom Kultury Ząbkowice, godz. 10.30
Rusza nowy sezon artystyczny w Pałacu Kultury Zagłębia oraz jego placówkach, a tym samym na deski PKZ Domu Kultury Ząbkowice wracają spektakle dla dzieci z cyklu Niedzielnych Poranków Teatralnych! Zuzanka i Utopce to przedstawienie interaktywne na podstawie baśni Gustawa Morcinka pt.: O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców. Spektakl opowiada o losach sieroty Zuzanki o wielkim sercu, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu spotyka ona Króla Utopców i od tego czasu zmienia się całe jej życie. Aktorzy wcielają się w role zabawnych Utopców, które wciągają dzieci w świat baśni. Podczas codziennej przechadzki znajdują one zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni, tworząc teatr w teatrze. Podczas spektaklu dzieci zostają wciągnięte w akcję wydarzeń.
Szczegóły

Dębowy Maraton Biegowo-Rowerowy i Wyścig Skrzata
Pogoria III
Dębowy Maraton Biegowo-Rowerowy to nowa impreza sportowa na mapie Dąbrowy Górniczej! Biegacze biegną trasą rowerową dookoła jeziora Pogoria III, a rowerzyści jadą wyznaczoną trasą wokół zbiorników Pogoria III i IV. Trasa biegowa wynosi 6 km, a trasa rowerowa ok. 30 km. Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało coś specjalnego również dla najmłodszych sportowców – Wyścig Skrzata!
Szczegóły