Prezydent miasta wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł za informacje, które przyczynią się do ujęcia sprawcy napadu.

Dąbrowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie rozboju, do jakiego doszło 22 stycznia 2019 roku o godz. 10.50 na ul. Majakowskiego w Dąbrowie Górniczej. Jeden z dwóch idących chodnikiem mężczyzn napadł na poprzedzającą ich kobietę i wyrywając torebkę z dłoni spowodował jej upadek. Policja poszukuje napastnika oraz świadków zdarzenia.

Na podstawie nagrań monitoringu publikujemy fotografie oraz zarejestrowany materiał wideo z miejsca, gdzie doszło do napadu.

Informacje na temat sprawcy napadu prosimy przekazywać do prowadzącego postępowanie kom. Szymona Stachowicza pod nr tel. 32 639 43 26 lub mailowo: ppm@dabrowa.ka.policja.gov.pl . Wszystkie informacje na temat zdarzenia można też przekazywać całodobowo pod nr tel. 32 6394 255 do dyżurnego dąbrowskiego garnizonu. Policja gwarantuje anonimowość. Dodatkowo prezydent miasta wyznaczył nagrodę pieniężną za informacje, które przyczynią się do wykrycia sprawcy.

Podczas napadu kobieta doznała poważnych uszkodzeń ciała, a w rezultacie niestety zmarła.

http://www.dabrowa.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/43/43-547417.mp4