W związku z organizowaną w Katowicach defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego trzeba liczyć się ze zmianami tras autobusów kursujących do stolicy województwa śląskiego. Sama uroczystość zmieni trasy autobusów od 19:00 dnia 14 sierpnia (środa) do 18:00 dnia 15 sierpnia (czwartek).

Linie numer 801, 807, 808, 811, 814, 831 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanków Dąbrówka Mała Centrum Handlowe i Dąbrówka Mała Pawilon Agata skierowane zostaną ul. Murckowską, 1 Maja, Warszawską, Szkolną, Moniuszki do przystanku Katowice Piotra Skargi. W kierunku powrotnym do Dąbrowy Górniczej, po obsłudze przystanku Katowice Piotra Skargi, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Słowackiego, przejadą przez podziemny dworzec autobusowy (obsługa przystanku Katowice Dworzec – stanowisko nr 4), Dworcową, Wojewódzką, Damrota, Francuską, Górnośląską, Murckowską do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu.

Zaś linia 27 ze względu na wyłączenie z ruchu alei Korfantego w Katowicach nie będzie kursowała na odcinku od Wełnowca do centrum stolicy województwa śląskiego. Po obsłudze przystanku Wełnowiec Plac Alfreda do ul. Sokolskiej skierowana zostanie ulicami: Telewizyjną, Bytkowską, Józefowską, Iłłakowiczówny, Misjonarzy Oblatów, Grażyńskiego, Morcinka, Sokolską. W kierunku Siemianowic Śląskich, czy dalej Dąbrowy Górniczej pojedzie ulicami: Sokolską, Misjonarzy Oblatów, Iłłakowiczówny, Słoneczną, Józefowską, Bytkowską, Telewizyjną. Obowiązywać będzie obsługa wszystkich przystanków zlokalizowanych na wytyczonej trasie przejazdu.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian dostępne są TUTAJ