W piątej kolejce Ligi Mistrzyń, siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza zmierzą się w hali "Centrum" z francuskim zespołem St-Raphael Var VB. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Tauron MKS po czterech rozegranych meczach zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy C - dąbrowianki wygrały jak do tej pory tylko jedno spotkanie i poniosły trzy porażki. Podopieczne Magdaleny Śliwy w dalszym ciągu zachowują szanse na zajęcie drugiego miejsca na koniec fazy grupowej, ale nie mogą zgubić punktów w dwóch najbliższych meczach u siebie z St-Raphael i Azerrail Baku. Oprócz tego, Fenerbahce musi pokonać Azerrail - tylko zwycięstwo Turczynek nad Azerkami, podtrzyma nadzieje MKS-u na przesunięcie się o jedną lokatę wyżej. 

Drużyna St-Raphael w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń nie walczy już o nic - Francuzki przegrały wszystkie mecze w swojej grupie i zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę. Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie St-Raphael jest środkowa - Ciara Kathleen Michel - Brytyjka łącznie dla swojego zespołu zdobyła 43 punkty w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Pierwszy pojedynek we Francji zakończył się zwycięstwem Taurona MKS-u 1:3. Początek dzisiejszego spotkania w hali "Centrum" o godzinie 18:00. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Bilety można kupować w internecie na stronie mks.ticketik.pl oraz w Sklepie Kibica w "Nemo - Świat Rozrywki", który będzie czynny od 10:00 do 14:00. Wejściówki będzie można też nabyć przed meczem w kasie hali "Centrum" od godziny 16:30.