Witalij Kowalenko podpisał kontakt z klubem MKS Dąbrowa Górnicza

Witalij Kowalenko podpisał kontakt z klubem MKS Dąbrowa Górnicza na rozgrywki 2016/2017. 

Nasz nowy gracz ma 32 lata, 204 centymetry wzrostu i nominalnie występuje na pozycji numer 4. Poprzedni sezon spędził w Śląsku Wrocław w którym rozegrał 29 spotkań na pakietach Tauron Basket Ligi, w których zdobywał średnio 11 punktów i zbierał 6 piłek oraz 10 spotkań w Pucharze FIBA, w których zdobywał średnio 9,5 punktu i notował 5 zbiórek.

Witalij to wszechstronny i doświadczony gracz – jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybrał naszą ofertę i liczymy, że mocno pomoże nam w walce w strefie podkoszowej. Cele Witalija i nasze są podobne – zarówno on jak i my bardzo chcemy zagrać w play-offach – mówi o naszym graczu prezes klubu, Rafał Podgórski.

Po zakończeniu sezonu doszliśmy do wniosku, że chcemy szybko i sprawnie zabrać się za budowanie składu na kolejne rozgrywki – jednym z pierwszych nazwisk, które padły w kontekście wzmocnień było nazwisko Witalija Kowalenki – teraz jest z nami i wspólnie powalczymy o wyznaczone cele – dodaje wiceprezes klubu, Łukasz Żak.

Zespół jest w trakcie przebudowy i nadal prowadzone są rozmowy z graczami z Polski i z zagranicy. Obecnie kontrakty na kolejny sezon z naszym klubem posiadają: Piotr Pamuła, Samuel Dower, Jakub Dłoniak, Marcin Piechowicz, Witalij Kowalenko a obecnie finalizowane są formalności związane z zakontraktowaniem kolejnego polskiego zawodnika.