Zespoły z Polski, Czech, Węgier i Izraela powalczą w VI Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się w hali „Centrum”. Siatkarskie zmagania potrwają od 6 do 8 października. Dodatkowo kibice zobaczą mecz o superpuchar Polski.

Wydarzenie to nie tylko rywalizacja sportowa. Przypominając utytułowaną siatkarkę Agatę Mróz-Olszewską, która zmarła na białaczkę, ma na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej krwiodawstwa oraz transplantacji szpiku kostnego. W jego trakcie będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.


Podczas VI Memoriału wystąpią Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, TJ Sokol Frydek Mistek z Czech, Linamar Bekescsabai RSE z Węgier, a także Hapoel Kfar Saba z Izraela.


Dodatkowo w hali „Centrum” dojdzie do pojedynku o superpuchar Polski, w którym mistrz i zdobywca pucharu Chemik Police zmierzy się z finalistą tych rozgrywek, Budowlanymi Łódź.


Memoriał w Dąbrowie Górniczej odbędzie się po raz trzeci. Miasto było gospodarzem tej imprezy w 2011r. Wtedy na boisku walczyły siatkarskie drużyny narodowe kobiet, triumfatorem turnieju została Rosja. W zeszłym roku wystąpiły żeńskie zespoły klubowe - TJ Sokol Frydek Mistek z Czech, "ZARECHIE" Odintsovo z Rosji, CSM BUCURESTI z Rumunii oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Zwyciężył zespół rosyjski.

Bilety dostępne online