W dniach 28-29 października odbył się rajd samochodowy zaliczany do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska - 2. Rajd Opolski, sportowe wydarzenie, którego organizatorem był Automobilklub Zamkowy z Będzina. Do zawodów zgłosiło się 60 załóg rajdowych. Wśród nich dwóch dąbrowian - Kamil Suma, pilotowany przez Piotra Kokoszkę oraz Kazimierz Karolczak, pilotowany przez Krzysztofa Marczewskiego.

Rajdy Samochodowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Niezwykłe emocje towarzyszyły nam od piątkowego wieczora, gdzie na opolskim rynku odbył się start honorowy Rajdu. W sobotę odbyła się właściwa część sportowa. Zmienne warunki pogodowe i jesienna aura nie ułatwiały rywalizacji. 42 kilometry oesowe, zróżnicowana charakterystyka trasy i szybkie odcinki - wszystko to sprawiło, że rywalizacja była niezwykle ciekawa. Na starcie zjawiły się załogi z całej Polski. Nie dla wszystkich jednak rajd był łaskawy - nie obyło się bez zdarzeń rajdowych, skutkiem czego na mecie stawiło się 26 zawodników RSMŚl oraz 9 zawodników w grupie GOŚĆ (zawodnicy z licencjami R - uprawniającymi do startu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski). Klasyfikację RSMŚl wygrała załoga Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka. Nasi reprezentanci również tanio skóry nie sprzedali - Kamil Suma, Mistrz Śląska 2011 zajął pierwsze miejsce w Klasie GOŚĆ 2WD, a Kazimierz Karolczak pierwsze miejsce w pucharowej klasie PCR.

Kamil Suma: "Organizatorzy podeszli bardzo profesjonalnie do przygotowania tego rajdu. 2. Rajd Opolski był dla mnie pierwszym startem od pięciu lat. Nie ukrywam, że trochę się obawiałem. Na szczęście okazało się, że nadal pasuję do rajdowego "kubła". Odcinki były wymagające - dla zawodników z Mistrzostw Polski była to świetna okazja do treningu, a zawodnikom RSMŚl na pewno umożliwiły zdobycie cennego doświadczenia".

Przed nami ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska - 42. Cieszyńska Barbórka, na którą zapraszamy 18-19.11.2016r.